Najnowsze wiadomości ze świata

Rosjanie zatrzymali współpracownika polskiego wywiadu

Federalna Służba Bezpieczeństwa Rosji zatrzymała obywatela swojego kraju, który miał mieć powiązania z polskim wywiadem. Według rosyjskich mediów, przekazywał on informacje na temat przedsiębiorstwa, w którym pracował.

Informacje na temat zatrzymania mężczyzny przekazała Ria Novosti. Agencja, powołując się na komunikat Federalnej Służby Bezpieczeństwa, podała, że Rosjanin sam nawiązał kontakt z polskim wywiadem. Mężczyzna miał przekazywać dane na temat przedsiębiorstwa, w którym pracował jako ochroniarz, W zamian miał oczekiwać pomocy w opuszczeniu na stałe swojego kraju.

W komunikacie nie podano wprost o jaką firmę chodzi. Z kontekstu można jednak wnioskować, że sprawa dotyczy zakładu zbrojeniowego, a przekazywane przez zatrzymanego informacje miały dotyczyć produkcji.

Nie wiadomo jak długo trwała współpraca Rosjanina z polskimi służbami. Wobec zatrzymanego wszczęto postępowanie, dotyczące współpracy z obcym państwem.

Źródło: stefczyk.info/na podst.RMF FM Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij