Najnowsze wiadomości ze świata

Rosjanie zaatakowali Lwów

W nocy Rosjanie zaatakowali zachodnią Ukrainę. Ich rakiety spadły m.in. na Lwów.

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do kolejnego zmasowanego ataku na Ukrainę. Tym razem celem Rosjan była zachodnia część kraju. Wystrzelili łącznie 28 rakiet, z czego ukraińskiej obronie przeciwlotniczej udało się zestrzelić 16.

Rosyjskie rakiety spadły m.in. na Lwów. Mer Andrij Sadowy poinformował, że rakiety spadły na budynki mieszkalne. Jedna z nich trafiła też w dziedziniec przedszkola. Rakiety uszkodziły ok. stu mieszkań. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych, ale cztery osoby odniosły rany i musiały otrzymać pomoc medyczną.

Rosjanie zaatakowali też obwód wołyński. Jedna z rakiet uderzyła w firmę w Łucku. Zginęły tam trzy osoby. Rosjanie ostrzelali też miasto Smiła w obwodzie czerkaskim, gdzie trafiono m.in. placówkę medyczną. Rosjanie uszkodzili też sieć wodociągową, przez co część mieszkańców nie ma dostępu do wody.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Ukrinform Autor: WM
Fot. PAP/EPA/Lviv Mayor Andriy Sadovyi HANDOUT

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij