Najnowsze wiadomości ze świata

Rosjanie ostrzelali punkt ewakuacyjny w Chersoniu

Rosjanie najpierw wysadzili zaporę wodną w Nowej Kachowce, co spowodowało zalanie Chersonia. Teraz ostrzelali punkt ewakuacyjny.

Wysadzenie zapory w Nowej Kachowce sprawiło, że Chersoń znalazł się pod wodą. Strona ukraińska prowadzi teraz ewakuację mieszkańców. Korespondent Polsat News Mateusz Lachowski poinformował, że w czwartek Rosjanie ostrzelali punkt ewakuacyjny. Gromadzili się w nim cywile, którzy muszą opuścić swoje domy z powodu wywołanej przez Rosję powodzi.

Ukraińska prokuratura poinformowała, że w wyniku ataku artyleryjskiego i rakietowego na Chersoń zginęła jedna osoba, a sześć zostało rannych. W mediach społecznościowych pojawiło się także nagranie pokazujące moment, w którym rosyjska rakieta uderza w blok mieszkalny. Ewakuacja została wstrzymana, bo ratownicy i mieszkańcy musieli uciec do schronów.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. PAP/Vladyslav Musiienko

Polecane artykuły

0 0

Rosja atakuje Ukrainę. Polskie lotnictwo w akcji

0 0

20 osób zginęło w pożarze w parku rozrywki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij