Najnowsze wiadomości ze świata

Rosjanie mieli dokonać publicznej egzekucji w Ługańsku

Ukraiński aktywista opublikował zdjęcia pokazowej egzekucji, jakiej Rosjanie mieli dopuścić się w regionie ługańskim. Władze Ukrainy badają teraz te doniesienia.

Rosjanie od początku wojny dokonują na Ukrainie zbrodni wojennych. Najnowsza została ujawniona przez ukraińskiego aktywistę Serhija Sternenko. Twierdzi, że Rosjanie dokonali publicznej masowej egzekucji cywili w Ługańsku.

Aktywista nie ujawnił w której części Ługańska doszło do tej zbrodni. Na opublikowanych przez niego zdjęciach widać powieszonych ludzi w workach na głowach. Co najmniej jedna osoba ma zakrwawione ubranie, co sugeruje, że przed śmiercią była torturowana. Na szyjach powieszono im tabliczki z napisem m.in. „zdrajca narodu ługańskiego”. Aktywista stwierdził, że Rosjanie dokonali tej egzekucji tak, aby jak najwięcej osób ją zobaczyło.

Szef obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj poinformował, że władze weryfikują obecnie te doniesienia.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij