Najnowsze wiadomości ze świata

Rosjanie chcą zbadać, czy Stalin został otruty przez zachodnie służby

Partia komunistyczna w Dumie Państwowej złożyła we wtorek wniosek do prokuratury i wywiadu wewnętrznego (FSB), aby przeprowadzić śledztwo w sprawie możliwego udziału służb państw zachodnich w doprowadzeniu do śmierci Józefa Stalina, wieloletniego przywódcy Związku Radzieckiego, w 1953 roku – podaje agencja Reutera.

“Partia zwróciła się z prośbą o śledztwo do Biura Prokuratora Generalnego i FSB, aby sprawdzić możliwy udział zachodniego wywiadu w śmierci Józefa Wissarionowicza Stalina” – przekazują media rosyjskie, cytując Siergieja Malenkowycza, przewodniczącego partii komunistycznej (CPCR).

Jak stwierdził Malenkowycz, “wiele świadectw osób z kręgu Stalina mówi o możliwym otruciu lidera narodów radzieckich przez służby zachodnie”.

We wtorek 5 marca 2024 roku przypada 71. rocznica śmierci Stalina. Malenkowycz przekazał rosyjskim mediom, że jego partia, uznająca się za spadkobiercę partii komunistycznej Związku Sowieckiego, złoży kwiaty pod popiersiem Józefa Stalina na Kremlu.

Prezydent Rosji Władimir Putin, który ocenia pozytywnie podboje Stalina, potępia jednocześnie jego zbrodnie i nie chce być z nim porównywany – zaznacza agencja Reutera.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij