Najnowsze wiadomości ze świata

Rosjanie budują “obozy filtracyjne” dla dzieci z Ukrainy. “Są testowane pod kątem lojalności wobec władz okupacyjnych”

Zakrojona na szeroką skalę budowa tzw. obozów filtracyjnych ruszyła na rosyjskim Powołżu pod przykrywką “obozów pionierskich” dla dzieci – podał w nocy ze środy na czwartek ukraiński portal Sprotyw (Centrum Narodowego Sprzeciwu). Są to prefabrykowane budynki modułowe, które mają pomieścić setki ludzi.

“Kreml buduje system obozów filtracyjnych od początku okupacji Ukrainy. W takich strefach ludzie są testowani pod kątem lojalności wobec władz okupacyjnych. Jest on również wykorzystywany do tworzenia bazy danych mieszkańców okupowanych terytoriów” – przekazał portal prowadzony przez Siły Operacji Specjalnych ukraińskiej armii.

Jak dodało, w ostatnim czasie na terytorium Ukrainy kontrolowanym obecnie przez siły rosyjskie zintensyfikowano tzw. działania filtracyjne.

“Szczególnie rygorystyczne kontrole obserwowane są na południu Ukrainy” – podał Sprotyw.

Wzywa mieszkańców obszarów okupowanych do przyłączenia się do walki z rosyjską armią. “Można to zrobić w następujący sposób: wysłać informacje o lokalizacji wroga, jego pozycjach i wyposażeniu do anonimowego chatbota (https://tinyurl.com/56n3u5kf)” – przekazano.

Źródło: (PAP) Autor: Z Kijowa Iryna Hirnyk
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij