Najnowsze wiadomości ze świata

Rosjanie aresztowali amerykańskiego żołnierza

Rosjanie aresztowali amerykańskiego żołnierza. Postanowił odwiedzić kochankę w Władywostoku.

Agencja AP informuje, że aresztowanym był 34-letni sierżant Gordon Black. Stacjonował w Korei Południowej i był w trakcie przepustki przed powrotem do bazy Fort Cavazos w Teksasie. Zamiast tego udał się jednak do Władywostoku. Nie powiedział o tym swoim dowódcom.

Jak informuje AP, Black jest żonaty, a w Rosji postanowił odwiedzić swoją kochankę. Kobieta mieszkała wcześniej w Korei Południowej, ale miało dojść między nimi do kłótni, po której wróciła do Rosji. Nie jest jasne, czy rząd Korei miał jakiś związek z jej decyzją.

Jak informują media, żołnierz został zatrzymany przez policję i trafił do aresztu tymczasowego. Został oskarżony o okradzenie kobiety, ale nie wiadomo, czy chodzi o jego kochankę. Rzecznik prasowa amerykańskiej armii powiedziała, że Rosjanie poinformowali o tym stronę amerykańską. Departament Stanu udziela mu pomocy konsularnej, ale na razie nie podano żadnych szczegółów.

Black jest jednym z wielu Amerykanów, którzy trafili do rosyjskiego więzienia. Wśród najsłynniejszych jest dziennikarz WSJ Evan Gershkovich i były żołnierz Paul Whelan. Gwiazda WNBA Britney Griner spędziła 10 miesięcy w koloniach karnych, aż prezydent Biden wymienił ją za słynnego handlarza bronią Wiktora Buta. Departament Stanu ostrzega Amerykanów przed podróżami do Rosji.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij