Najnowsze wiadomości ze świata

Rosja zbroi się na wypadek ataku. Kreml obstawił się delfinami

Jak poinformował amerykański portal morski Naval News, Rosja postanowiła zwiększyć ochronę bazy marynarki wojennej w Sewastopolu na okupowanym Krymie. W tym celu podwojono liczbę delfinów chroniących obiekt.

Portal tłumaczy, że delfiny to jeden z wielu elementów systemu ochrony baz wojskowych. Potrafią one wykrywać nurków, którzy próbują przedostać się  na chroniony obszar. Naval News zwraca uwagę na ich przewagę nad ludźmi, bowiem „żaden człowiek nie przegoni w wodzie delfina”. Ssaki patrolują okolice bazy w Sewastopolu od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Zdaniem eksperta serwisu H.I. Sutton, zwiększenie liczby delfinów w Sewastopolu dowodzi, że „Rosja uznaje zagrożenie atakiem sił ukraińskich za poważne”. Z kolei portal Naval News zauważa, że rosyjskie władze zwiększyły ochronę także innych baz i portów w rejonie półwyspu krymskiego.

Źródło: stefczyk.info/na podst.PAP Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij