Najnowsze wiadomości z kraju

Rosja wprowadza nowe przepisy i uderza w Polskę

Rosja wprowadziła nowe prawo, które zabrania polskim ciężarówkom wjazdu na jej terytorium. Są jednak pewne wyjątki. Podobne przepisy wprowadziła niedawno Polska, wobec przewoźników z kraju Putina oraz z Białorusi.

O nowych przepisach prawnych informuje Reuters. Powołując się na rosyjską, państwową agencję TASS, przekazano, że władze na Kremlu zakazały polskim ciężarówkom wjazdu na terytorium swojego państwa. Nie oznacza to jednak, że na teren Rosji nie wjedzie żaden transport. Tamtejsze ministerstwo transportu, które ogłosiło nowe prawo, zezwoliło na wjazd towarów kluczowych. Oznacza to, że wpuszczone zostaną pojazdy przewożące leki i sprzęty medyczne.

Uwzględniono także inny wyjątek, który stanowi obwód królewiecki. Na teren tego regionu ciężarówki z Polski będą mogły wjeżdżać tak, jak przed wprowadzeniem nowych regulacji.

Czy krok Rosji jest odwetem za przepisy, które miesiąc temu wprowadziła Polska? Od 1 czerwca bieżącego roku ministerstwo spraw wewnętrznych zamknęło granicę dla pojazdów z towarami zarejestrowanymi w Rosji i Białorusi.

Źródło: stefczyk.info/na podst.wprost Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij