Najnowsze wiadomości ze świata

Rosja twierdzi, że Putin odwiedził Ukrainę

Rosja opublikowała nagranie, które ma rzekomo przedstawiać wizytę Putina na tymczasowo okupowanym terytorium Ukrainy. Miał spotkać się tam z dowódcami.

Według Kremla Putin miał odwiedzić tymczasowo okupowany Chersoń. Na miejscu miał odebrać meldunki od dowódców o sytuacji na polu walki. Następnie udał się do chersońskiego punktu dowodzenia, gdzie m.in. przekazał żołnierzom ikonę, która należała do jednego z XIX-wiecznych ministrów obrony. Po tej wizycie miał odwiedzić siedzibę dowództwa Rosyjskiej Gwardii Narodowej w tymczasowo okupowanym Ługańsku, gdzie również przekazał ikonę. W obu miejscach złożył też życzenia z okazji prawosławnej Wielkanocy.

Rosyjska państwowa telewizja pokazała nagranie, na którym widać, jak Putin wysiada z helikoptera i rozmawia z dowódcami w ich kwaterze. Wiele osób zauważyło jednak, że na tym nagraniu nie ma niczego, co pozwoliłoby potwierdzić, że faktycznie wykonano je na Ukrainie. Obudziło to spekulacje, że tak naprawdę wykonano je w Rosji.

Ta wizyta to już druga rzekoma wizyta Putina na okupowanej Ukrainie. W marcu miał odwiedzić miasto Mariupol, które Rosjanie zniszczyli podczas długiego, brutalnego oblężenia, aby przyjrzeć się jego odbudowie. Podczas tamtej wizyty wiele osób zauważyło, że rzekomy Putin nie do końca przypomina tego prawdziwego. Jedno z nagrań sugeruje nawet, że „Putin” miał na sobie niezbyt dopasowaną maskę.

 

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot. PAP/EPA/GAVRIIL GRIGOROV/SPUTNIK/KREMLIN POOL / POOL

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij