Najnowsze wiadomości z kraju

Rosja atakuje Ukrainę. Polskie lotnictwo w akcji

Rosja przeprowadziła intensywny atak na zachodzie Ukrainy. W związku z tym Wojsko Polskie poderwało statki powietrzne. W komunikacie podkreślono, że działania mające zapewnić bezpieczeństwo przestrzeni powietrznej wiążą się z występowaniem podwyższonego poziomu hałasu.

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych wydało komunikat, w którym poinformowano o intensywnej aktywności lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej zaobserwowanej w niedzielę rano. Działania Rosjan związane były z atakiem rakietowym na obiekty m.in. na zachodzie Ukrainy. W związku z tym poderwano polskie oraz sojusznicze statki powietrzne.

Wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione, a DO RSZ na bieżąco monitoruje sytuację – przekazano. Dodano również, że podjęte działania mogą wiązać się z występowaniem podwyższonego poziomu hałasu.

Kolejny komunikat wydano ok godziny 5:40. Przekazano w nim, że działania Wojska Polskiego zostały zakończone.

W związku z zakończeniem uderzeń rakietowych lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej na cele w zachodniej części Ukrainy, operowanie wojskowego lotnictwa w polskiej przestrzeni powietrznej zostało zakończone, a uruchomione siły i środki powróciły do standardowej działalności operacyjnej – poinformowano.

Źródło: stefczyk.info/na podst.X Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij