Najnowsze wiadomości z kraju

Roman Giertych z ogromnym problemem w Izbie Adwokackiej. Przeciwko prawnikowi toczonych jest kilka spraw

Zgodnie z doniesieniami portalu TVP Info przeciwko Romanowi Giertychowi toczone są cztery postępowania dyscyplinarne przed Izbą Adwokacką w Warszawie.

Cztery postępowania dyscyplinarne, a także trzy kolejne, nieprawomocnie zakończone.  Dodatkowo prowadzono przeciwko byłemu szefowi Ligi Polskich Rodzin siedem dochodzeń dyscyplinarnych, które zakończyły się umorzeniem, a w czternastu przypadkach podjęto decyzję o odmowie wszczęcia dochodzenia – poinformował Rzecznik Dyscyplinarny Izby Adwokackiej w Warszawie Krzysztof Stępiński w rozmowie z TVP Info.

Jedno z prowadzonych postępowań przeciwko Giertychowi dotyczy głośnej sprawy sprzed kilku miesięcy. Do prawnika zwrócił się wówczas biznesmen Łukasz G., od którego Ministerstwo Zdrowia żądało zwrotu pieniędzy za wadliwe maseczki, które zostały zakupione u przedsiębiorcy. Łukasz G. nie był jednak zadowolony z pracy adwokata, którego oskarżał o wprowadzenie go w błąd i ujawnienie informacji w mediach, które zostały mu powierzone przez klienta w ramach tajemnicy adwokackiej.

Póki co sam Giertych milczy w tej sprawie.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Trump porozmawiał z Zełenskim

policjanci 0 0

Tragiczny wypadek na A2. Pięć osób w stanie krytycznym

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij