Najnowsze wiadomości z kraju

Rolnicy nie odpuszczają. Protestujący w Sejmie rozpoczęli strajk głodowy

Trwający od czwartku protest rolników na terenie Sejmu zmienił właśnie swoją formę. Rolnicy ogłosili, że w poniedziałek rozpoczynają strajk głodowy i potrwa on aż do spotkania z premierem Donaldem Tuskiem.

11 rolników ze Związku Rolniczego „Orka” weszło w czwartek na teren Sejmu, gdzie rozpoczęli protest, domagając się spotkania z premierem Donaldem Tuskiem. Protestujący podkreślali, że „od grudnia wszystkie związku zawodowe próbują z panem Donaldem (Tuskiem – red.) się spotkać, próbują ustalić konkretne decyzje, których brakuje”.

Rolnicy spędzili w sejmie cały weekend, śpiąc na rozłożonych na podłodze karimatach. Piotr Łukasiak ze Związku Rolniczego „Orka” przyznał, że z jedzeniem pomagają im posłowie.

Teraz jednak forma protestu się zmieniła i rolnicy nie będą przyjmowali już posiłków. Na poniedziałkowej konferencji prasowej przedstawiciel rolników ogłosił, że rozpoczynają strajk głodowy i będą przyjmowali tylko wodę.

Będziemy go kontynuować, aż spotka się z nami premier Donald Tusk – zapowiedział Mariusz Borowiak ze Związku Rolniczego „Orka”.

Źródło: stefczyk.info/na podst.RMF FM Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

0 0

Seria groźnych wypadków z udziałem dzieci na hulajnogach

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij