Najnowsze wiadomości ze świata

Rodzina dostała ogromne odszkodowanie, bo jedzenie z McDonaldsa było zbyt ciepłe

4-letnia dziewczynka poparzyła się jedzeniem z McDonaldsa. Sąd zdecydował, że jej rodzina otrzyma za to ogromne odszkodowanie.

Zdarzenie miało miejsce w 2019 roku w mieście Tamarac. Rodzina, której tożsamość nie została ujawniona, kupiła swojej czteroletniej córce tzw. Happy Meal, którego częścią były McNuggets – panierowane i smażone kawałki kurczaka. Siedząc w samochodzie, dziecko upuściło je sobie na kolana. Jeden z kawałków utknął między jej udem i pasem bezpieczeństwa, i ją poparzył.

Rodzina zdecydowała się podać popularną sieć restauracji do sądu. Sprawa trafiła na wokandę w maju tego roku. W pozwie stwierdzili, że nuggetsy były „nierozsądnie i niebezpiecznie gorące” i „nie nadawały się do używania przez ludzi”. Dodali, że oprócz obrażeń, które będą wymagały pomocy medycznej w przyszłości, ich córka odniosła znaczące obrażenia emocjonalne.

Podczas procesu reprezentant McDonaldsa zauważył, że dziecko wysypało na siebie sześć nuggetsów, ale tylko jeden ją poparzył. Dodał, że zostały przygotowane zgodnie z firmowymi standardami, i nie były zbyt gorące. Ława przysięgłych stwierdziła, że pracownicy restauracji nie dopuścili się zaniedbania, ale restauracja i tak jest odpowiedzialna za to, co się stało. Zauważyli, że na ich opakowaniu nie było informacji, że są gorące.

Rodzice dziewczynki żądali od McDonaldsa aż 15 milionów dolarów odszkodowania. Po dwugodzinnej naradzie ława przysięgłych zdecydowała się, że otrzymają znacznie mniejszą, ale i tak znaczącą kwotę – 800 tysięcy dolarów. Jej prawnicy uznali, że to sprawiedliwy wyrok. Przedstawiciele restauracji nie ukrywają, że są nim zawiedzeni, ale na razie nie jest jasne, czy złożą apelację.

Źródło: Stefczyk.info na podst. The Hill Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij