Najnowsze wiadomości ze świata

Rodzicom zamieniono na porodówce dzieci. Prawda wyszła na jaw po latach

Dwóch ojców i dwie matki odprowadziło do ołtarza mieszkankę Sycylii, która tuż po narodzinach została zamieniona z inną dziewczynką w szpitalu w noc sylwestrową w 1998 roku. Pomyłkę wykryła kilka lat później wychowawczyni z przedszkola. Od tamtego czasu obie rodziny żyły w symbiozie i dlatego razem uczestniczyły w ślubie jednej z nich – podały włoskie media.

O pomyłce, do jakiej doszło 25 lat temu w szpitalu w mieście Mazara del Vallo, głośno było we Włoszech. Historia dwóch dziewczynek została opisana w książce, a w 2021 roku nakręcono o nich film dla telewizji RAI „Siostry na zawsze”.

Dziewczynki przyszły na świat w odstępie kwadransa w noc sylwestrową. Z niewyjaśnionych powodów zostały oddane nie swoim matkom.

Odkryła to potem przez przypadek wychowawczyni w przedszkolu, gdy zobaczyła podobieństwo matki jednej z nich i dziecka, które nie było jej.

Dzięki jej intuicji przeprowadzono badania DNA, które potwierdziły, że doszło do zamiany dzieci. Po postępowaniu sądowym przed trybunałem dla nieletnich i wysłuchaniu rad psychologów obie pary rodziców postanowiły, że obie dziewczynki będą wzrastały we wspólnym otoczeniu rodzinnym.

Następny rozdział tej historii miał miejsce w tych dniach w bazylice w Mazara del Vallo, gdzie odbył się ślub jednej z nich. Caterina Alagna została odprowadzona do ołtarza przez dwóch ojców; biologicznego i tego, z którym spędziła pierwsze lata swego życia. Obaj mają na imię Francesco.

Były też dwie matki i „siostra” panny młodej, Melissa Fodera.

 

Źródło: PAP Autor: Z Rzymu Sylwia Wysocka
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij