policja ustala szczegóły zabójstwa w hotelu Najnowsze wiadomości z kraju

Rodzice martwego noworodka usłyszeli zarzuty znieważenia zwłok

Zarzuty znieważenia zwłok usłyszeli rodzice martwego noworodka, którego ciało zakopali w lesie w peryferyjnej dzielnicy Bielska-Białej – dowiedziała się w środę PAP w prokuraturze okręgowej. Wstępne ustalenia wskazują, że dziecko urodziło się martwe.

Rzecznik bielskiej prokuratury prokurator Paweł Nikiel powiedział PAP, że w poniedziałek śledczy dowiedzieli się, że w lesie w dzielnicy Straconka pochowane zostało dziecko. “Bardzo szybko ustalono personalia rodziców, a w dalszej kolejności miejsce pochówku” – poinformował.

Prokurator powiedział, że przeprowadzona została sekcja zwłok. Wstępne wyniki wskazują, że dziecko przyszło na świat martwe.

“Materiał dowodowy pozwolił na sformułowanie zarzutów wobec rodziców dziecka. (…) Mamy do czynienia z przestępstwem znieważenia zwłok. Zagrożone ono jest grzywną, ograniczeniem wolności lub jej pozbawieniem do 2 lat” – powiedział rzecznik.

Paweł Nikiel dodał, że rodzice zostali przesłuchani. Przyznali się do winy. Złożyli wyjaśnienia. Ojciec dziecka otrzymał już dozór policyjny i nie może opuszczać Polski. W tej chwili nie wiadomo, jakie środki podejmą śledczy wobec matki. “Czynności jeszcze trwają” – wyjaśnił.

Prokuratura nie ujawnia w tej chwili szczegółów sprawy. “Podejrzani złożyli wyjaśnienia, które muszą zostać zweryfikowane” – podkreślił.

Źródło: PAP Autor: Marek Szafrański
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij