Najnowsze wiadomości ze świata

Rodzice dokonali makabrycznego odkrycia w kolekcji kamieni ich syna

Rodzice dziecka, które zbierało kamienie, znaleźli w jego kolekcji fragment ludzkiej szczęki. Teraz wyszło na jaw, że należała do żołnierza, który zginął 70 lat wcześniej.

Sprawa zaczęła się w 2002 roku. Rodzice mieszkającego w północnej Arizonie chłopca zauważyli wtedy, że jeden z kamieni w jego kolekcji nie jest kamieniem – a fragmentem ludzkiej szczęki, z zębami. Poinformowali o tym biuro szeryfa hrabstwa Yavapai.

Policjanci skonfiskowali kość i przeprowadzili badania DNA. Te nie przyniosły jednak skutku, bo nie udało się znaleźć dopasowania w żadnej z baz danych DNA. Wobec tego śledztwo zostało zawieszone. W zeszłym roku policjanci przekazali ją centrum genealogii genetycznej uczelni Ramapo College. Jego eksperci, we współpracy z laboratoriami w Utah i Teksasie, stworzyli profil genetyczny, który wprowadzono do baz danych.

W lipcu zeszłego roku tą sprawą zajęli się studenci, którzy brali udział w obozie poświęconym genealogi genetycznej. Razem ze stażystą, który nadal jest uczniem szkoły średniej, ustalili, że fragment szczęki może należeć do lotnika Korpusu Piechoty Morskiej, kapitana Everetta Lelanda Yagera. Poinformowali o tym biuro szeryfa. Pod koniec marca badanie próbki DNA jego córki potwierdziło, że dopasowanie było prawdziwe.

W 1951 roku Yager brał udział w locie treningowym nad hrabstwem Riverside w Kalifornii, gdy doszło do katastrofy lotniczej. Wojsko nigdy nie ujawniło jej powodów. Po znalezieniu wraku fragmenty jego zwłok zostały zebrane i odesłane do jego rodzinnej Palmyry w stanie Missouri, gdzie dostał wojskowy pogrzeb. Wojsko było przekonane, że znaleźli wszystkie.

Na razie nie wiadomo, w jaki sposób fragment jego szczęki znalazł się w Arizonie. Naukowcy podejrzewają, że został tam przeniesiony przez jakiegoś ptaka, a następnie znaleziony przez chłopca, który uznał go za kamyk i dołączył do swojej kolekcji. Biuro szeryfa powiedziało jednak lokalnej telewizji, że ich zdaniem ten „kamyk” został znaleziony w Kalifornii przez jego dziadka, który dał go później wnuczkowi w prezencie.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij