Najnowsze wiadomości z kraju

Rodzeństwo z Lublina wyłudziło fortunę od turystów

Rodzeństwo z Lubelszczyzny pobierało od turystów zaliczki na wycieczki, do których nigdy nie dochodziło. Wyłudzili w ten sposób ponad 800 tysięcy złotych.

Jak informuje Polsat News rodzeństwo z Lubelszczyzny, 51-letni Sławomir D. i jego siostra, 47-letnia Katarzyna D., prowadzili „biuro podróży”, które organizowało wycieczki w miejsca o dużym znaczeniu religijnym – do Medziugorie czy do Ziemi Świętej. Od turystów pobierali zaliczki w wysokości od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Problem w tym, że żadnych wycieczek nie było. Po wpłaceniu zaliczki kontakt się urywał. Rodzeństwo rozpoczęło swój proceder w 2019 roku i od tego czasu poszkodowali ponad 200 osób, wyłudzając od nich ponad 800 tysięcy złotych.

Dopiero kilka dni temu policjantom udało się ich zatrzymać i przedstawić im zarzuty. Rzecznik KMP w Lublinie nadkom. Kamil Gołębiowski poinformował, że kobieta usłyszała łącznie 232 zarzuty, a jej brat 229. Grozi im teraz do ośmiu lat więzienia. Większości wyłudzonych pieniędzy nie udało się jednak odzyskać.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Polska przegrała z Holandią

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij