Wiadomości gospodarcze z kraju i świata

 Roboty dostarczają do domów zakupy. Usługa już działa

Dwa roboty dostarczają mieszkańcom Singapuru zakupy spożywcze. Usługę wprowadziła singapurska firma technologiczna OTSAW Digital ze względu na gwałtowny wzrost popytu na dostawy do domu w czasie pandemii koronawirusa – poinformowała w poniedziałek agencja Reutera.

Usługi dwóch robotów, nazwanych Camello, zaoferowano 700 gospodarstwom domowym w ramach rocznego okresu próbnego.Użytkownicy mogą rezerwować terminy dostaw mleka i jajek, a aplikacja powiadamia ich, gdy robot zbliża się do punktu odbioru – zwykle jest to hol budynku mieszkalnego.

Roboty, które są wyposażone w czujniki 3D, kamerę i dwie komory, z których każda może pomieścić do 20 kg żywności lub paczek zamówionych przez internet, realizują cztery lub pięć dostaw dziennie w dni powszednie i są dostępne przez pół dnia w sobotę.

Dyrektor generalny OTSAW Digital Ling Ting Ming powiedział, że Camello używają światła ultrafioletowego do dezynfekcji po każdej podróży.

Na razie, aby uniknąć ewentualnych problemów, robotom podczas dostaw towarzyszą ludzie.

Źródło: PAP Autor: kib
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij