Najnowsze wiadomości ze świata

Robotnikom zabrakło kostki brukowej. Ich „dzieło” podbija internet

Hitem internetu stało się zdjęcie chodnika w Ostrawie. Dzięki pomysłowości robotników Czesi mogą chodzić po niespotykanej dotąd nawierzchni. Wszystko przez brak kostki brukowej, któremu natychmiast zaradzili. 

Robotnicy naprawiający uszkodzony chodnik w czeskiej Ostrawie napotkali niespodziewany problem. Nieznani sprawcy ukradli kostkę brukową, która miała uzupełnić braki w nawierzchni. Wykonawcy napraw w liczącym 80 tys. mieszkańców mieście nie dali jednak za wygraną. Ostatecznie trotuar naprawiono, ale sposób wykonania stał się hitem w inernecie.

Na zdjęciach widać, że fragment chodnika z kostki brukowej zalano betonem. Aby jak najbardziej oddawał dotychczasowy charakter, robotnicy wyryli na nim wzór. Różnica jest jednak dobrze widoczna i zauważyli ją także internauci.

Komentujący zdjęcie chodnika z Czech nazwali to wykonanie „ostrawskim surrealizmem”. Inni wskazywali, że „Ostrawa to nie miasto, to styl życia”.

Władze miasta uspokajają, że widoczne na fotografiach rozwiązanie jest jedynie tymczasowe. Spowodowane było to uszkodzeniem chodnika i kradzieżą kostki brukowej, która miała zostać wykorzystana do jego naprawy.

Ze względu na niebezpieczny stan chodnika, gdzie uszkodzenie spowodowało znaczne nierówności i groziło obrażeniami przechodzącym mieszkańcom, podjęto decyzję o natychmiastowym tymczasowym wyrównaniu terenu – informuje rzecznik władz dzielnicy Gabriela Gödelová. Dodała, że przywrócenie chodnika do należytej formy nastąpi po niezbędnym zakupie materiałów, co nastąpi na przełomie października i listopada.

Urzędniczka przyznała, że zdaje sobie sprawę z tego, że aktualny wygląd trotuaru może wywoływać śmiech.

Czasy są trudne, a jeśli tymczasowa korekta chodnika wywołuje uśmiech na twarzach ludzi, to jest to lepsze niż płacz z powodu skręconej kostki – dodaje.

Zobacz też:

Złota passa polskiej miejscowości. Podczas remontu rynku odnaleziono kolejny skarb

Źródło: stefczyk.info/na podst.interia Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne/screen Twitter/idnes.cz

Polecane artykuły

0 0

Szefowa Secret Service podała się do dymisji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij