Najnowsze wiadomości ze świata

Robot uszkodził samochód, zbiegł z miejsca wypadku

Dostarczający jedzenie autonomiczny robot uszkodził zaparkowany samochód. Następnie „zbiegł” z miejsca zdarzenia.

Zdarzenie miało miejsce w Helsinkach. Autonomiczny robot był w trakcie dostawy jedzenia, kiedy zjechał nagle z chodnika. Utknął między zaparkowanym samochodem i zaspą. Świadek całego zdarzenia powiedział mediom, że robot rozłożył flagę, która pokazuje, że ma kłopoty. Następnie zaczął się kołysać, uderzając o samochód.

Mocno uszkodził w ten sposób jego przednie i tylne drzwi. Mężczyzna postanowił mu pomóc i przeniósł go na jezdnię. Tam robot natychmiast wyruszył w dalszą drogę.

Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy. Przyznał, że operator, usłyszawszy o powodach telefonu, był rozbawiony, ale połączył go z policją. Policjanci wylegitymowali go i przyjęli zgłoszenie. Przyznali, że po raz pierwszy spotykają się z taką sytuacją.

Śledztwo policji wykazało, że właścicielem robota jest firma S Group. Jej przedstawiciele powiedzieli nadawcy publicznemu YLE, że rozpoczęli w tej sprawie śledztwo.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Lizzythetech

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij