Najnowsze wiadomości z kraju

Robert Bąkiewicz założył partię polityczną. Jakie są jej postulaty?

Były szef stowarzyszenia Marsz Niepodległości ogłosił, że założył własną partię. – Nadszedł czas wybudzić polski naród z letargu – napisał Robert Bąkiewicz, informując o powstaniu nowego ugrupowania, którego nazwa brzmi: Niepodległość. Jednym z postulatów partii jest wyjście Polski z Unii Europejskiej.

Dziś oficjalnie swoją działalność rozpoczyna partia „Niepodległość”. Nadszedł czas wybudzić polski naród z letargu! – napisał Robert Bąkiewicz na platformie X.

Dość szaleństw „Zielonego Ładu”. Dość niszczenia polskiego rolnictwa, górnictwa, branży transportowej. Dość ciemiężenia fiskalnego milionów polskich rodzin. Dość marksistowskiej ideologizacji polskich dzieci. Dość niszczenia podmiotowości państwa polskiego. Dość pozbawiania nas suwerenności – dodaje kandydat Suwerennej Polski w minionych wyborach parlamentarnych.

Bąkiewicz napisał również, że „czas opuścić UE, która zamiast upragnionej Arki, okazała się tonącym Titanikiem”. Taki właśnie postulat można znaleźć na stronie internetowej ugrupowania Niepodległość. Widnieje tam także zapowiedź propozycji alternatywy dla polskiej gospodarki po opuszczeniu UE. Innym priorytetem nowej partii jest podniesienie wydatków na obronność państwa polskiego do 6 PKB, przywrócenie służby wojskowej i ułatwienie dostępu do broni. Były szef stowarzyszenia Marsz Niepodległości stawia na wzmocnienie polskich granic i obronę wartości chrześcijańskich.

Walczymy o materialną prawdę w życiu, o niepodległą, wolną, silną militarnie i gospodarczo Polskę zakorzenioną w katolickiej, rodzimej tradycji, w której panuje ład moralny, szacunek dla życia, a podstawową komórką społeczną jest rodzina składająca się z ojca, matki oraz dzieci – czytamy na stronie partii Bąkiewicza.

Źródło: stefczyk.info/na podst.X/niepodległość.pl Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij