Publicystyka

Rezygnacja Jakiego, “RiGCz” Tanajno, show Krzekotowskiej. Zobacz najlepsze fragmenty warszawskiej debaty

14 kandydatów, 14 pomysłów na Warszawę. Wczorajsza debata obfitowała w wiele emocji i niespodziewanych wypowiedzi czy ruchów ze strony poszczególnych kandydatów. A co niektórym pozwoliła się dodatkowo wypromować przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Oto najlepsze fragmenty wczorajszej debaty.

Patryk Jaki już w pierwszej rundzie zdecydował się na bardzo odważny ruch ze swojej strony. Kandydat Zjednoczonej Prawicy przedstawił swoją rezygnację z członkostwa w Solidarnej Polsce, a następnie zaprezentował podobne pismo dla Rafała Trzaskowskiego w kontekście jego członkostwa w PO. Część komentujących debatę owe zagranie potraktowała jako “gamechanger wyborów”.

https://youtu.be/pKMBujEbBnQ?t=749

Nie mogło także zabraknąć Janusza Korwina-Mikke, który w pytaniu o organizację marszów w Warszawie wyznał, że jako prezydent w ogóle by ich zakazał, bo blokują one drogi. Jak sam przyznał, musi być równość dlatego nie powinno być parad “homoseksualistów, heteroseksualistów, onanistów, ani zoofilów, ani niczego związanego z płcią bo na te sprawy jest miejsce w łóżku”.

https://youtu.be/ki3iT7gnu7k?t=93

Uśmiech na ustach mógł również wywołać Paweł Tanajno, którego sama nazwa komitetu “Komitet Wyborczy Wyborców Odkorkujemy Warszawę RiGCz. Tanajno Hawajska +” może rozbawić. A co dopiero słowa, że “Warszawa potrzebuje RiGCz-u, czyli rozumu i godności człowieka”.

Jednak całe show skradła Krystyna Krzekotowska, którą część komentujących określa jako zwyciężczynię całej debaty. Jej słowa o stolicy potrzebującej miłości czy padnięcie na kolana, by zachęcić Warszawiaków do powstania stają się powoli hitem wśród internautów.

https://twitter.com/_nazimno/status/1050851502766641152

Źródło: za Twitter/ za Youtube Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij