Wiadomości sportowe z kraju i świata

Rewolucja w holenderskiej piłce. Kobiety będą mogły grać razem z mężczyznami

Kobiety będą mogły grać razem z mężczyznami w amatorskich drużynach piłkarskich w Holandii – zadecydowała tamtejsza federacja. Do tej pory było to możliwe jedynie w kategoriach młodzieżowych oraz oldbojskich.

To „historyczny moment dla amatorskiej piłki nożnej, nie tylko holenderskiej, ale i światowej” – napisano w komunikacie niderlandzkiej federacji (KNVB).

Pierwsza kobietą, która zagrała z mężczyznami była Fryzyjka Ellen Fokkema. Wystąpiła w barwach amatorskiego zespołu piłkarzy VV Foarut. Z powodu pandemii rozegrano zaledwie kilka spotkań z jej oraz innych piłkarek udziałem.

„Różnorodność i równość. Chcemy, by dziewczęta i kobiety, mające takie same ambicje jak mężczyźni, mogły znaleźć odpowiednie miejsce w piłkarskim krajobrazie” – powiedział dyrektor amatorskiej piłki nożnej w KNVB Jan Dirk van der Zee.

Teoretycznie może się więc zdarzyć od nowego sezonu, że w rozgrywkach pucharowych przeciwko najlepszym zawodnikom Holandii z Ajaksu Amsterdam czy PSV Eindhoven, zagrają amatorskie ekipy z piłkarkami w składach.

Źródło: PAP Autor: olga/ co/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij