Najnowsze wiadomości z kraju

Referendum ws. relokacji migrantów. Co o pomyśle Kaczyńskiego myślą Polacy?

Kilka dni temu prezes Prawa i Sprawiedliwości zaproponował referendum w sprawie wprowadzenia unijnego mechanizmu relokacji nielegalnych migrantów. Co o propozycji Jarosława Kaczyńskiego myślą Polacy? Większość rodaków popiera pomysł polityka.

W czwartek w Sejmie Jarosław Kaczyński mówił o „pakcie migracyjnym”, który przyjęła Unia Europejska. Zgodnie z dokumentem  kraje członkowskie będą musiały zgodzić się na relokację migrantów, a w przypadku odmowy otrzymają karę finansową.

To jest kpina z Polski, dyskryminacja. Ta sprawa musi być przedmiotem referendum ­– mówił Kaczyński.

O pomysł prezesa PiS w sprawie referendum Polaków zapytała pracownia United Surveys.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński proponuje ogólnokrajowe referendum w sprawie udziału Polski w unijnym mechanizmie wsparcia/relokacji migrantów. Czy Pana/Pani zdaniem takie referendum powinno się odbyć? – zapytano w sondażu na zlecenie Wirtualnej Polski.

Za zorganizowaniem referendum opowiedziało się 50,8 proc. ankietowanych, z czego 25,9 pkt proc. to odpowiedzi „zdecydowanie tak”, a 24,9 pkt proc. „raczej tak”. Odmiennego zdania jest 38,6 proc. respondentów. Tylu badanych nie widzi potrzeby organizowania referendum. 29,9 pkt proc. to odpowiedzi „zdecydowanie nie”, a 8,7 pkt proc. „raczej nie”. Z kolei odpowiedzi: „nie wiem/trudno powiedzieć” udzieliło 10,6 proc. badanych.

Sondaż przeprowadzono w dniach 16-18 czerwca metodą CAWI & CATI na reprezentatywnej grupie tysiąca Polaków.

Źródło: stefczyk.info/na podst.wp Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij