Najnowsze wiadomości z kraju

RCB ostrzega przed opadami śniegu, silnym wiatrem i oblodzeniami. Które regiony Polski będą najbardziej zagrożone?

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegło w środę przed opadami śniegu, silnym wiatrem, opadami marznącymi i oblodzeniem. Wiatru dochodzącego w porywach do 70 km/h należy spodziewać na południu kraju, natomiast śniegu – głównie na północy.

Alert IMGW pierwszego stopnia przed silnym wiatrem objął województwa: podkarpackie, małopolskie, świętokrzyskie, śląskie, łódzkie, opolskie, dolnośląskie, wielkopolskie oraz lubuskie. Część województwa wielkopolskiego i lubuskiego objęta jest dodatkowo ostrzeżeniami przed oblodzeniem. Śliskiej nawierzchni można też spodziewać się w województwie warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, a także na Podlasiu i Mazowszu.

Dla czterech województw – Warmii i Mazur, Pomorza, Podlasia oraz Wielkopolski – IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu, natomiast województwo zachodniopomorskie objęte jest ostrzeżeniem pierwszego stopnia przed opadami marznącymi.

Źródło: (PAP) Autor: Sonia Otfinowska
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij