Najnowsze wiadomości ze świata

Rasistowska afera w Pałacu Buckingham. Przyjaciółka królowej została wyrzucona z dworu

Lady Sarah Hussey, przyjaciółka królowej Elżbiety II i matka chrzestna księcia Williama, odchodzi z Pałacu Buckingham. Wcześniej stała się bohaterką rasistowskiego skandalu.

We wtorek żona króla Karola III zorganizowała w Pałacu Buckingham spotkanie na temat przemocy wobec kobiet. Wzięła w nim udział Ngozi Fulani, szefowa organizacji Sistah Space. Hussey w trakcie tej imprezy zaczęła wypytywać ciemnoskórą aktywistkę o to, skąd pochodzi.

Fulani opublikowała na swoim Twitterze transkrypcję rozmowy, którą odbyła z Hussey. Zapytała ją o to, skąd jest, a ta odparła, że z organizacji Sistah Space. Hussey uściśliła, że chodzi jej o to, że pyta z której części Afryki pochodzi. Nie chciała uwierzyć, że jest Brytyjką i urodziła się w tym kraju, a w końcu wyciągnęła z niej, że jej rodzice przyjechali z Karaibów.

“Te komentarze były niedopuszczalne. Traktujemy sytuację niezwykle poważnie. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Ngozi Fulani i zaprosiliśmy – jeśli będzie chciała – do osobistego omówienia szczegółów tego spotkania” – napisał w oświadczeniu Pałac. “W naszym społeczeństwie nie ma miejsca na rasizm, to było nie do przyjęcia” – dodał rzeczni księcia Williama. Pałac dodał, że Hussey przeprosiła i zrezygnowała z pełnionej honorowo funkcji.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij