Najnowsze wiadomości z kraju

Raś i Zalewski przed sądem… koleżeńskim. Siemoniak: “To element demokratyczności PO”

Jak przyznał na antenie Programu III Polskiego Radia Tomasz Siemoniak, sąd koleżeński “rozpatrzy sprawę Rasia i Zalewskiego”. –  To element demokratyczności PO – mówił wiceprzewodniczący PO. 

Na wniosek Borysa Budki posłów wykluczono wcześniej z Platformy Obywatelskiej. Wykluczeni politycy przyznali, że  nikt z PO nie rozmawiał z nimi o decyzjach, które ich dotyczyły. W komunikacie przesłanym do mediów jako powód wyrzucenia obu posłów z partii podano “działania na szkodę Platformy”.

W środę posłów odwołano także ze składów sejmowych komisji. O zmiany wnioskował klub Koalicji Obywatelskiej. Według Pawła Zalewskiego takie zmiany są bezprawne.

– Wg prawa klub KO nie może zgłaszać wniosku o usunięcie z komisji posła niezrzeszonego. Tymczasem: wtorek – @CTomczyk informuje,że mnie usunęli. Środa rano- informuje Sejm, że jestem członkiem KO, aby mnie usunąć z Komisji. Teraz -dowiaduję się, że jestem niezrzeszony. Rozumiecie? – komentował na Twitterze jeden z wykluczonych posłów.

Źródło: Stefczyk.info za pr III PR Autor: red
Fot. screen YT

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij