Najnowsze wiadomości z kraju

Ranny wilk błąkał się przy krajowej ekspresówce do Gdańska

W miniony weekend na drodze krajowej S7 w okolicy Małdyt policjanci przeprowadzali nietypową interwencję, asystując przy zaopatrzeniu i przygotowaniu do przetransportowania rannego wilka. Zwierzę prawdopodobnie zostało potrącone przez samochód.

W sobotę rano na numer alarmowy 112 wpłynęło kilkanaście zgłoszeń od osób podróżujących drogą krajową S7 w kierunku Gdańska o tym, że w okolicy Małdyt w pasie drogowym znajduje się wilk. Ze zgłoszenia wynikało, że zwierzę jest ranne i ma problemy z poruszaniem się. Dyżurny morąskiego komisariatu na miejsce zadysponował patrol, który potwierdził zgłoszenie.

Policjanci zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu lekarzy weterynarii z Ośrodka Okresowej Rehabilitacji „Jelonki” znajdującego się w miejscowości Nowe Montarzysko w gminie Młynary. Po zastosowaniu specjalnego środka usypiającego wilk został przeniesiony do klatki i przewieziony do kliniki na badania. Zwierzę prawdopodobnie zostało potrącone przez pojazd przy próbie przedostania się przez jezdnię.

Całe szczęście interwencja policji i weterynarza przyniosła efekt. Jak zapewniają funkcjonariusze z olsztyńskiej komendy wojewódzkiej. Zwierzę zostało zbadane i opatrzone. Z ich relacji wynika, że wilk czuje się już lepiej.

Źródło: stefczyk.info/ KWP Olsztyn Autor:
Fot. KWP Olsztyn

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij