Najnowsze wiadomości z kraju

Rafał Trzaskowski zarażony koronawirusem

Rafał Trzaskowski uległ infekcji koronawirusem. Wcześniej zachorowała jego żona.

Prezydent Warszawy poinformował na Twitterze w piątek, że przebywa na kwarantannie. Jej powodem była infekcja jego żony Małgorzaty. Napisał, że robił test dzień wcześniej i dał on wynik negatywny i że pracuje zdalnie. Kilka godzin później poinformował jednak, że również ma koronawirusa. „Dołączyłem do Gosi i dzieci. Chorujemy razem” – napisał – „Uważajcie na siebie”.

Rzeczniczka warszawskiego ratusza Karolina Gałecka poinformowała, że pomimo infekcji prezydenta nikt inny z zarządu miasta nie przechodzi na kwarantannę. Wyjaśniła, że ze względu na pandemię spotkania zarządzających Warszawą i tak odbywają się w formie zdalnej a oni nie spotykają się w tych samych pomieszczeniach. W ratuszu obowiązuje też rotacja, co tydzień ktoś pracuje z domu.

Trzaskowski odbył jednak w międzyczasie kilka spotkań. Jednym z nich była wspólna konferencja prasowa z innymi prezydentami miast zrzeszonymi w Unii Metropolii Polskich, w której udział wzięli m.in. prezydent Gdańska, Łodzi, Krakowa, Poznania, Rzeszowa czy Wrocławia. Na razie nie wiadomo czy któryś z nich trafi na kwarantannę – zadecyduje o tym sanepid.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Izrael zbombardował Jemen

0 0

Aresztowano mężczyznę, który groził, że zabije Trumpa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij