Najnowsze wiadomości z kraju

RadioZET: Abp Sławoj Leszek Głódź w ciężkim stanie w szpitalu. Archidiecezja dementuje

Portal RadioZET.pl poinformował, że były metropolita gdański, abp Sławoj Leszek Głódź w ciężkim stanie trafił do szpitala. Odmienne zdanie na ten temat ma Archidiecezja Białostocka, w której obecnie przebywa duchowny. Jak przekazała tamtejsza rzeczniczka, kapłan cieszy się dobrym zdrowiem.

Abp Sławoj Leszek Głódź przebywa w szpitalu w ciężkim stanie – przekazał w piątek portal RadioZET.pl. Dodano, że dziennikarz śledczy redakcji potwierdził tę informację w „kilku źródłach”.

Jak się jednak okazuje były metropolita gdański nie trafił do szpitala. Co więcej nie ma też problemów zdrowotnych, co potwierdziła rzeczniczka Archidiecezji Białostockiej, Teresa Margańska.

Były metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź nie przebywa w szpitalu. Cieszy się dobrym zdrowiem – przekazała Margańska portalowi tvp.info.

Przed chwilą rozmawiałam z arcybiskupem. Ani arcybiskup, ani ksiądz, który się nim opiekuje, nie mają takich wiadomości, o których informują media – wyjaśniła.

Abp Sławoj Leszek Głódź przeniósł się na teren Archidiecezji Białostockiej po decyzji Stolicy Apostolskiej, która ukarała go po przeprowadzeniu kościelnego śledztwa dot. przypadków pedofilii. Duchowny otrzymał nakaz zamieszkania poza terenem swojej ówczesnej diecezji. Nałożono na niego także zakaz uczestniczenia w publicznych celebracjach religijnych i spotkaniach świeckich na terenie archidiecezji gdańskiej.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info/RadioZET Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij