Najnowsze wiadomości ze świata

Putin z wizytą pod Polską granicą. Wiadomo po co rosyjski prezydent odwiedzi Kaliningrad

Nie jest tajemnicą, że rosyjski prezydent od rozpoczęcia wojny w Ukrainie unika podróży. Teraz jednak Władimir Putin pojawi się w Kaliningradzie, a jednym z powodów wizyty mają być zbliżające się wybory na gubernatora eksklawy.

Z informacji przekazanych przez rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa wynika, że 1 września Władimir Putin odwiedzi Kaliningrad. „W drugiej połowie tygodnia prezydent będzie w obwodzie kaliningradzkim” – poinformował Pieskow.

Rzecznik podkreślił, że wizyta ma związek z obchodami Dnia Wiedzy (to uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Rosji – red.). Okazuje się, że powodów może być więcej, co przyznał sam przedstawiciel Kremla. „Będziemy Was informować w tym tygodniu” – dodał rzecznik.

11 września w obwodzie kaliningradzkim odbędą się wybory gubernatora. Plany obecnego gubernatora Antona Alichanowa, które zakładają pozostanie na stanowisku, zostały w maju zatwierdzone przez Putina. Nie wykluczone, że zaplanowana na 1 września wizyta w eksklawie będzie miała charakter wsparcia kandydata.

Od czasu rozpoczęcia wojny w Ukrainie, Władimir Putin unika podróży. Wiąże się to m.in. z sankcjami, które na niego nałożono, ale także jest to motywowane obawą o jego bezpieczeństwo. Jedynymi  kierunkami, jakie obiera przywódca Rosji, są kraje przyjaźnie nastawione do jego państwa. W czerwcu odwiedził Tadżykistan.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij