Najnowsze wiadomości ze świata

Putin uciekł z Moskwy? Bilety na wylot ze stolicy wyprzedane

Jak informuje portal niemieckiego tygodnika „Der Spiegel”, bilety lotnicze na bezpośrednie połączenia z Moskwy do Tibilisi, Astany i Stambułu nie są już dostępne. Co ciekawe w sobotę z podmoskiewskiego lotniska wystartował samolot Władimira Putina. Nie ma jednak oficjalnych informacji o obecności rosyjskiego przywódcy na pokładzie Tupolewa Tu-214PU.

W sobotni poranek dowódca Grupy Wagnera, Jewgienij Prigożyn ogłosił, że jego najemnicy idą na Moskwę. Poinformowano również o zajęciu przez wagnerowców Rostowa nad Donem i Woroneża.

Jeszcze tego samego dnia pojawiło się oświadczenie Putina w tej sprawie.

– Każdy, kto podniósł broń przeciwko wojsku jest zdrajcą – oświadczył dyktator, nazywając działania Prigożyna, „ciosem w plecy”.

– Stanęliśmy w obliczy zdrady, wygórowane ambicje doprowadziły do zdrady Rosji – mówił Putin. Dodał, że rosyjskie siły zbrojne otrzymały rozkazy „zneutralizowania tych, którzy zorganizowali bunt”.

– Wszyscy, którzy świadomie wkroczyli na drogę zdrady, poniosą nieuniknioną karę – zapewnił.

Według nieoficjalnych informacji, Władimir Putin może być już poza Moskwą. Jak podaje portal visegrad24, rządowy samolot, którym lata rosyjski dyktator opuścił Moskwę i poleciało do Petersburga. Nie wiadomo jednak, czy  na pokładzie Tupolewa Tu-214 PU znajdował się Putin.

Portal niemieckiego tygodnika „Der Spiegel” zauważa, że wyprzedane już zostały bilety na bezpośrednie loty ze stolicy Rosji do Tibilisi, Astany i Stambułu.

Sankt Petersburg jest rodzinnym miastem rosyjskiego dyktatora. W latach 1990-1996 aktywnie działał w miejskiej administracji. Zajmował m.in. stanowisko doradcy rektora Leningradzkiego Uniwersytetu Państwowego ds. zagranicznych i piastował funkcję zastępcy mera Petersburga.

Źródło: stefczyk.info/na podst.visegrad24 Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij