Najnowsze wiadomości z kraju

PSL jednak na wspólnych listach z Hołownią. “To postanowione”

To postanowione, podpisane i przegłosowane przez aklamację na obu naszych radach, radzie krajowej i raczej naczelnej, że Polska 2050 i PSL pójdą do tych wyborów razem – powiedział w sobotę podczas konferencji prasowej lider Polski 2050 Szymon Hołownia.

“To postanowione, podpisane i przegłosowane przez aklamację na obu naszych radach, radzie krajowej i raczej naczelnej, że Polska 2050 i PSL pójdą do tych wyborów razem. To bardzo dobra wiadomość, że udało się nam zawrzeć dobrą, przejrzystą, czytelną umowę koalicyjną, która pokaże, jak może wyglądać nowa polityka w Polsce” – powiedział w sobotę podczas konferencji prasowej lider Polski 2050 Szymon Hołownia.Dodał, że porozumienie między Polską 2050 a PSL została zawarte dla tych, którzy “chcą mieć na kogo głosować, nie chcą się poruszać w tym znanym duopolu”. Przypomniał, że porozumienie między PSL a Polską 2050 to “Trzecia Droga”.

“Ważne jest, aby zatrzymać PiS i Konfederację, a +Trzecia Droga+ to jedyna droga, która może do tego doprowadzić” – dodał Hołownia. – “Nie znajdą się na naszych listach ci, którzy mogliby stanowić zagrożenie dla naszego zwycięstwa, a o których nie wiemy, czy nie poszliby na koniec z PiS” – stwierdził.

Wyjaśnił, że na listach nie znajdą się “ludzie z AgroUniii”.

Źródło: PAP Autor: Marek Siudaj
Fot. PAP/Marcin Obara

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij