Najnowsze wiadomości z kraju

Przyszedł z egzotycznymi wężami na targi w Krakowie. To był dopiero początek

Policjanci zatrzymali 54-latka, który podejrzany jest o nielegalne posiadanie zwierząt egzotycznymi. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy podczas targów terrarystyczno-botanicznych w Krakowie.

2 czerwca w Krakowie odbywały się targi Terra Animals. To największe w Małopolsce wydarzenie terrarystyczno-botaniczne. W jedno miejsce zjeżdża się prawie 50 uczestników z całego kraju. Podczas wydarzenia można zakupić terraria i wyposażenie potrzebne do hodowli egzotycznych zwierząt.

Okazuje się, że jeden z uczestników targów posługiwał się podrobionymi dokumentami dotyczącymi hodowli. Wynika tak z ustaleń policjantów, którzy podczas wydarzenia zabezpieczyli 4 warany, 15 żółwi różnych gatunków, dokumentacje dotyczącą gadów, wizytówki oraz wydruki z odręcznymi zapiskami należące do 54-latka.

Funkcjonariusze udali się także do mieszkania mężczyzny. Tam zabezpieczyli 13 węży Trimeresurus oraz jednego martwego węża tego gatunku. Ponadto znaleziono tam węża pytona siatkowego, węża zbożowego, jaszczurkę Scynk, 4 jaszczurki Phelsuma Borbonica oraz 4 legwany fidżyjskie. Wszystkie zabezpieczone przez mundurowych zwierzęta trafiły pod opiekę weterynarza.

54-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty podrabiania dokumentów oraz nielegalnego posiadania zwierząt niebezpiecznych.

Źródło: stefczyk.info/na podst.RMF FM Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij