Najnowsze wiadomości z kraju

Przyszedł pijany na egzamin na prawo jazdy. Wcześniejsze stracił za… jazdę po pijaku

Szczecińscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który próbował zdać egzamin na prawo jazdy. 52-latek w wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu. W przeszłości stracił już prawo jazdy za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.

Patrol szczecińskiej drogówki został skierowany na interwencję do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie. Mężczyzna, który podchodził do egzaminu na prawo jazdy miał być nietrzeźwy. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości 52-letniego mężczyzny i okazało się, że wydmuchał on ponad promil alkoholu.”Badany kierujący sam przyznał się, że alkohol pił dzień wcześniej po południu. Uważał że jest trzeźwy i może uczestniczyć w egzaminie państwowym na prawo jazdy” – przekazał mł. asp. Paweł Pankau z Komenda Miejska Policji w Szczecinie.

“Obecny na miejscu egzaminator potwierdził, że kierujący zdążył wykonać zadania egzaminacyjne na placu manewrowym, wykonał je poprawnie i wtedy egzaminator wszedł do pojazdu i wyczuł od mężczyzny woń alkoholu” – dodał.Mężczyzna został przewieziony na komisariat. Już wcześniej policzanin stracił prawo jazdy za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. To druga taka sytuacja w ciągu miesiąca.

Źródło: PAP Autor:
Fot. WORD Szczecin

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij