policja ustala szczegóły zabójstwa w hotelu Najnowsze wiadomości z kraju

Przyjechał autem na przesłuchanie mając 6 dożywotnich zakazów prowadzenia

Na przesłuchanie do komendy policji w Żaganiu samochodem przyjechał 32-letni mężczyzna. Okazało się, że ma sześć sądowych zakazów prowadzenia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu w Iłowej zatrzymali do kontroli motocyklistę. “Po sprawdzeniu w bazie danych okazała się, że mężczyzna ma sześć dożywotnich zakazów prowadzenia wydanych przez sąd” – powiedział sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu. 32-latek dostał wezwanie do stawienia się na przesłuchaniu.

Mężczyzn pojawił się w komendzie w Żaganiu. Tam zostały z nim przeprowadzane czynności dotyczące złamania sądowego zakazu jadąc motocyklem. “Okazało się, że mężczyzna kolejny raz złamał zakaz prowadzenia i na przesłuchanie przyjechał samochodem” – powiedział sierż. sztab. Szlachetko.

Kiedy 32-latek był przesłuchiwany, policjanci z patrolu rozpoznali jego samochód. Volkswagen stał zaparkowany koło komendy policji. Jak podał sierż. sztab. Szlachetko, policjanci na monitoringu zabezpieczonym ze sklepu w okolicy potwierdzili, że to 32-latek prowadził samochód.

Mężczyzna początkowo zaprzeczał. “Mówił, że nikt mu nie udowodni mu tego, że jechał. Ostatecznie jednak przyznał się” – powiedział rzecznik policji w Żaganiu.

Mężczyzna kolejny raz stanie przed sądem. 32-latek za załamanie sądowego zakazu prowadzenia może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij