Najnowsze wiadomości z kraju

Przy granicy znaleziono martwego imigranta. Grupa Granica obwinia Donalda Tuska

W pobliżu granicy Polski z Białorusią znaleziono zwłoki nielegalnego imigranta. Grupa Granica twierdzi, że to wina rządu Donalda Tuska.

O sprawie poinformowała jako pierwsza podlaska policja. Ujawnili, że w czwartek po południu Straż Graniczna znalazła w lesie koło miejscowości Sorocza Nóżka (powiat hajnowski, woj. podlaskie) zwłoki 32-letniego mężczyzny. Szef prokuratury rejonowej w Hajnówce Jan Andrejczuk powiedział PAP, że znaleziono przy nim dokumenty, które identyfikują go jako obywatela Pakistanu.

Na razie nie wiadomo w jaki sposób zginął. Ze wstępnych informacji wynika, że jego zwłoki nie były w stanie rozkładu, nie znaleziono też śladów działania zwierząt, ale Andrejczuk powiedział PAP, że mogły tam leżeć od kilku dni. Zabezpieczono je i przekazano do Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, gdzie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok.

Hajnowska prokuratura zamierza w piątek rozpocząć w tej sprawie śledztwo. Będzie prowadzone pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Andrejczuk przekazał, że będą chcieli przekazać je do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. Dodał, że prokuratura w Hajnówce prowadzi już śledztwo w sprawie czaszki osoby z Bliskiego Wschodu, którą znaleziono w lutym przy drodze Stara Białowieża-Narewka.

Do sprawy odniosła się już pomagająca imigrantom Grupa Granica, która złożyła kondolencję jego rodzinie i przyjaciołom. „Za śmierć mężczyzny odpowiedzialność ponosi rząd Donalda Tuska, który wywiózł z Polski już ponad 325 osób” – napisali na Twitterze.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP, Twitter Autor: WM
Fot. Gov.pl
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Kandydat na wójta wygrał jednym głosem

0 0

Hotel z “Lśnienia” stanął w płomieniach

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij