Najnowsze wiadomości ze świata

Przez lata prała, sprzątała i gotowała. Były mąż musi jej zapłacić prawie milion złotych

Po 25 latach małżeństwa rozwiódł się z żoną, ale na tym ich batalia sądowa się nie skończyła. Kobieta zażądała od swojego byłego męża wynagrodzenia za wszystkie lata darmowej pracy domowej. Sąd zdecydował, że mężczyzna musi zapłacić prawie milion złotych.

Jak opisuje „Daily Mail” w 1995 roku Ivana z Hiszpanii wyszła za mąż za biznesmena. Doczekali się dwóch córek, które mają 20 i 14 lat. Dziś są już po rozwodzie i stoczyli właśnie batalię sądową o wypłacenie wynagrodzenia za m.in. pranie, sprzątanie i gotowanie.

Kobieta nie kryła, że jej małżeństwo od początku nie należało do udanych. Zwracała uwagę na to, że nie miała dostępu do pieniędzy, ponieważ jeszcze przed ślubem, na prośbę partnera zgodziła się na rozdzielność majątkową. Małżonkowie zdecydowali się na rozwód, ale to nie wszystko. Ivana ubolewała, że przez 25 lat cały dom był na jej głowie i za darmo gotowała, prała i sprzątała mężowi. Za te wszystkie czynności zażądała od byłego partnera wynagrodzenia.

Wspierała męża w pracy i w rodzinie jako dwa w jednym: matka i ojciec. Nigdy nie pozwolił mi na dostęp do swoich spraw finansowych – wyznała kobieta.

Po tych wszystkich latach poświęcania mu całego czasu, energii i miłości, teraz ja i córki zostałyśmy z niczym – mówiła w sądzie.

Zmusił mnie do przyjęcia określonej roli, wykonywania prac domowych do tego stopnia, że byłam w miejscu, w którym tak naprawdę nie mogłam robić nic innego – dodawała.

Wygląda na to, że kobieta dopięła swego, ponieważ właśnie zapadł wyrok zobowiązujący jej byłego męża do wypłacenia środków. Sąd zdecydował, że musi on zapłacić byłej żonie 204 624,86 euro, co stanowi równowartość 959 853,96 złotych. Kwota została obliczona na podstawie rocznej płacy minimalnej, którą Ivana dostawałaby przez cały okres swojego małżeństwa. Oprócz tego mężczyzna będzie musiał co miesiąc przelewać pieniądze na rzecz swoich córek.

Źródło: stefczyk.info/na podst.o2 Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij