Najnowsze wiadomości z kraju

Przestępcy w brawurowy sposób okradali ciężarówki. Wskakiwali do rozpędzonych pojazdów

Trzej Ukraińcy trafili do aresztu i usłyszeli zarzuty. Mężczyźni działali w zorganizowanej grupie przestępczej. Jak ustalili śledczy, okradali oni jadące samochody ciężarowe.

Policjanci z Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu zatrzymali trzech obywateli Ukrainy. Mężczyźni działali w zorganizowanej grupie przestępczej, która okradała samochody ciężarowe jadące trasami szybkiego ruchu.

W ostatnich latach na terenie całej Polski dochodziło do kilkudziesięciu podobnych przestępstw. Mężczyźni zostali przyłapani podczas ostatniej próby kradzieży na Dolnym Śląsku. Jak podała w komunikacie prokuratura, policja otrzymała zawiadomienie od kierowcy ciężarówki o niepokojącym pojeździe, który poruszał się za nim.

Funkcjonariusze zlokalizowali wskazane w zgłoszeniu auto na drodze ekspresowej S8 i zatrzymali je do kontroli – dodano.

Pojazdem podróżowało wspomnianych trzech Ukraińców, którzy przewozili narzędzia do dokonywania włamań.

Śledczy ustalili, że są oni członkami zorganizowanej grupy przestępczej. Mężczyźni okradali samochody ciężarowe w trakcie jazdy. Podjeżdżali pojazdem osobowym możliwie blisko za naczepę i wyłączali światła. Przez okno pozostającego poza polem widzenia samochodu wychodził złodziej. Stawał na masce pojazdu i wchodził do naczepy, a następnie wyrzucał część towaru. O tym, że padli ofiarą kradzieży, kierowcy ciężarówek orientowali się dopiero po przyjeździe na miejsce rozładunku. Prokuratura poinformowała, że jedna z kradzieży została zarejestrowana przez znajdującą się na naczepie kamerę.

Decyzją sądu trzej obywatele Ukrainy trafili do tymczasowego aresztu. Usłyszeli zarzut udziały w zorganizowanej grupie przestępczej i usiłowanie kradzieży z włamaniem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij