Najnowsze wiadomości ze świata

Przestępcy ogarnęli stolicę europejskiego państwa. Ostrzeżenie dla Polaków

Do włoskich służb zgłaszają się turyści m.in. z Polski, którzy padli ofiarą kradzieży na ulicach Rzymu. Ze względu na to, że miasto przeżywa w ostatnim czasie prawdziwe oblężenie, służby konsularne wydały ostrzeżenie skierowane do wybierających się do stolicy Włoch turystów.

W stolicy Włoch zaczął się już sezon turystyczny. Moment, w którym ulicami Rzymu przechodzą tłumy turystów, wykorzystują kieszonkowcy. Z danych włoskiej policji wynika, że w ostatnim czasie wzrosła liczba przypadków kradzieży, których ofiarami byli turyści.

Portal Roma Today informuje, że kieszonkowcy wybierają jako cel turystów poruszających się komunikacją miejską, w tym metrem. Ich głównym miejscem działania są najbardziej zatłoczone stacje. Złodzieje otaczają turystów i robią sztuczny tłok. Wówczas dokonują kradzieży, po czym wychodzą przez różne wyjścia pociągów metra.

Policji udało się zatrzymać 13 osób w związku z kradzieżami na ulicach Rzymu. Wśród aresztowanych na początku maja był m.in. 35-letni Kubańczyk, który usiłował ukraść plecak turystce. W ręce mundurowych wpadło również dwóch Algierczyków, którzy wykorzystali moment, gdy kobieta robiła zdjęcia Fontanny Di Trevi i ukradli jej torbę wartą 1500 euro. Grasujący w Rzymie złodzieje okradają również kampery i samochody z zagranicznymi tablicami rejestracyjnymi.

Służby konsularne wystosowały apel do polskich turystów, którzy coraz częściej padają ofiarą złodziei grasujących w Rzymie, by zachowali szczególną czujność.

Źródło: stefczyk.info/na podst.interia Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij