Najnowsze wiadomości z kraju

Przerwali ceremonię „sekty”. Wyznawcy byli faszerowani narkotykami

Spotykali się na ceremonii, podczas której „Szaman” faszerował ich silnie narkotycznym wywarem Ayahuasca. Jedno ze spotkań zorganizowane pod Mińskiem Mazowieckim przerwali policjanci.

Policjanci z Otwocka uzyskali informacje o tajnych spotkaniach organizowanych pod Warszawą. Podczas ceremonii, którym przewodniczył „Szaman” wyznawcy, mieli zażywać narkotyczny wywar Ayahuasca. Wspomniana substancja zawiera nielegalne środki psychoaktywne takie  jak DTM i Harmina. To silnie uzależniające narkotyki, które w połączeniu z niektórymi lekami mogą skończyć się nawet śmiercią.

Rzecznik prasowy otwockiej policji, Patryk Domarecki przekazał, że śledczy ustalili, że ceremonie miał prowadzić 65-letni obywatel Stanów Zjednoczonych. Udało im się również pozyskać informacje o planowanym spotkaniu wyznawców oraz jego miejscu na terenie powiatu mińskiego. Funkcjonariusze zaplanowali i przeprowadzili realizację z użyciem znacznej siły i środków.

Gdy policjanci weszli do budynku, w ciemnym pomieszczeniu trwała właśnie ceremonia. Znajdował się tam 65-letni „Szaman”, organizatorzy spotkania oraz ponad 40 uczestników, którzy mieli zażywać wywar z niebezpiecznymi substancjami.

Rzecznik policji podkreśla, że tak duża liczba osób, będących na miejscu świadczy o tym, jak duża była skala narkotycznego biznesu.

Kryminalni zatrzymali cztery osoby podejrzane o uczestnictwo w organizowaniu przestępczego procederu – przekazał Domarecki. W ręce policji wpadł 65-letni obywatel Stanów Zjednoczonych i jego 48-letnia żona oraz właściciele budynku, w którym odbywało się spotkanie. To kobieta mająca 35 lat oraz 38-letni mężczyzna.

Funkcjonariusze przeprowadzili przeszukanie, w wyniku którego zabezpieczono łącznie prawie 40 kg nielegalnych substancji zawierających DMT i Harminę oraz 6,5 litra gotowego wywaru Ayahuasca.

Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Otwocku, gdzie usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

48-letnia żona obywatela Stanów Zjednoczonych została objęta dozorem policyjnym i zakazem opuszczenia kraju. Pozostali zatrzymani trafili do aresztu na okres trzech miesięcy.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Fakt Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij