Najnowsze wiadomości z kraju

Przerażające nagranie trafiło do sieci. Napad na 17-latkę w Nowej Hucie

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 19-latek, który dusił 17-letnią dziewczynę i bił ją pięściami po twarzy i głowie. Do ataku doszło na skwerze przed jednym z bloków w Nowej Hucie. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Wideo pokazujące przerażające zdarzenie trafiło do sieci. 

– Do brutalnego ataku na nastolatkę doszło w piątek. Wtedy oficer dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na skwerze przed blokiem jednego z nowohuckich osiedli została znaleziona pobita młoda kobieta – poinformował w środę rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Krakowie Piotr Szpiech.

„W toku dalszych ustaleń okazało się, że młoda kobieta siedząca na ławce została zaatakowana przez nieznanego jej mężczyznę. Przewrócił ją na trawę, zaczął dusić, a kiedy próbowała się bronić, pięściami uderzał ją po twarzy i głowie, zatykając jej jednocześnie usta dłonią” – relacjonował rzecznik.

Zaznaczył, że zdarzenie widziały jadące na hulajnodze alejką dzieci, a jedno z nich poprosiło osobę dorosłą o powiadomienie odpowiednich służb.

W tym samym czasie świadkiem ataku był przechodzień. Na jego widok napastnik zaczął uciekać. Mężczyzna zadzwonił do mieszkającego w pobliżu członka swojej rodziny, aby przyszedł i zaopiekował się ofiarą, a także powiadomił policję. Sam zaczął gonić napastnika. Ujął go chwilę później i przyprowadził na miejsce zdarzenia. Tam wkrótce przybyli powiadomieni przez świadków policjanci.

Napadnięta 17-latka trafiła do szpitala, gdzie otrzymała pomoc medyczną.

Napastnik został zatrzymany. W trakcie przesłuchania przyznał się do napaści i działania z zamiarem pozbawienia życia nastolatki. W prokuraturze postawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi od ośmiu lat więzienia do dożywocia.

Sąd orzekł wobec podejrzanego areszt na trzy miesiące.

Przestrzegamy, nagranie nie jest odpowiednie dla osób wrażliwych:

https://twitter.com/bandyci_drogowi/status/1783750356557554075

Źródło: PAP Autor:
Fot. Screen z X

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij