karambol Najnowsze wiadomości ze świata

Przemytnik imigrantów spowodował wypadek podczas ucieczki przed policją. Zginęło osiem osób

Przemytnik ludzi spowodował wypadek podczas ucieczki przed policją. Zginęło w nim osiem osób.

Zdarzenie miało miejsce w środę w mieście Batesville w Teksasie. Policjanci z biura szeryfa hrabstwa Zavala zauważyli Hondę Civic, którą podróżowało sześć osób. Postanowili zatrzymać ją do kontroli. Jej kierowca rzucił się do ucieczki.

Podczas pościgu kierowca Hondy próbował wyprzedzić ciężarówkę w miejscu, gdzie wyprzedzanie było zabronione. Wjechał na przeciwbieżny pas ruchu i zderzył się z dużą prędkością z SUVem, którym podróżowała dwójka turystów z Georgii, którzy jechali na wakacje do Meksyku. Siła uderzenia była tak duża, że wszyscy biorący udział w tym wypadku zginęli na miejscu.

Teraz Teksański Departament Bezpieczeństwa Publicznego ujawnił, że za kierownicą Hondy siedział 17-letni obywatel Hondurasu, który pracował jako przemytnik nielegalnych imigrantów. Było nimi pięć pozostałych osób w jego pojeździe. Mieszkał w Houston, ale na razie nie jest jasne, czy przebywał w USA legalnie. W śledztwie w tej sprawie pomaga konsulat Hondurasu.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij