Najnowsze wiadomości z kraju

Przemysław Czarnek zwrócił się do Elona Muska. Chodzi o Kamińskiego i Wąsika

Poseł Prawa i Sprawiedliwości zaapelował do Elona Muska w związku z jego nadchodzącą wizytą w Polsce. Prośba skierowana przez polityka dotyczy osadzonych w zakładach karnych Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Co na to miliarder?

W czwartek media informowały o planach Elona Muska. W kalendarzu przedsiębiorcy znalazła się m.in. Polska, którą odwiedzi w dniach 22-23 stycznia. Miliarder planuje wziąć udział w sympozjum w Krakowie, gdzie porozmawia z amerykańskim publicystą Benem Shapiro o antysemityzmie w internecie. Pojawi się także w byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz. Odbędzie się tam ceremonia organizowana przez Europejskie Stowarzyszenie Żydowskie, mająca związek z przypadającym tydzień później Międzynarodowym Dniem Pamięci o Holokauście.

Korzystając z okazji odwiedzin naszego kraju, Przemysław Czarnek zwrócił się z apelem do Elona Muska. Poseł PiS zaprosił miliardera do odwiedzin zakładów karnych, gdzie przebywają Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik.

Drogi Elonie Musku, zaraz po wizycie w Auschwitz zapraszamy w imieniu Wolnych Polaków do więzień w Radomiu i Ostrołęce, gdzie przetrzymywani są polscy parlamentarzyści. Po raz pierwszy od 1989 roku mamy w Polsce więźniów politycznych – napisał polityk na platformie X.

Już w miesiąc po objęciu władzy świat usłyszał, jak nowa koalicja rządowa łamie prawo na każdym kroku. Trwa atak na polskie media, sądy i szeroko rozumianą wolność – dodał Czarnek.

Źródło: stefczyk.info/na podst.X Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij