Najnowsze wiadomości z kraju

Przejmujące wyznanie byłej gwiazdy TVN. “Myślałem o samobójstwie, wydawałem na terapie po 4 tys. miesięcznie”

Filip Chajzer przez lata uchodził za jedną z największych gwiazd telewizji TVN. Przed laty dał się poznać m.in. jako tryskający humorem dziennikarz polujący na wpadki celebrytów. Jednak w 2015 roku przeszedł osobistą tragedię. W wypadku samochodowym stracił syna. Od tego momentu jego życie nigdy nie było już takie samo.

Teraz Filip Chajzer postanowił podzielić się swoją traumą. Ma mu w tym pomóc książka, którą przez lata pisał, a w której uporządkowywał swoje przeżycia. W relacji na Facebooku opublikował film, w którym podzielił się pierwszymi tajemnicami z planowanej publikacji. Książka ma nosić tytuł “Niejednoznacznie pozytywny” i jak sam przyznał napisał ją w ramach terapii, którą rozpoczął po śmierci swojego syna. Stwierdził, że dzięki skupieniu się na pisaniu udało mu się przeżyć te najbardziej mroczne chwile swojego życia.

– Może dzięki temu miałem tylko jedną próbę samobójczą, zresztą nieudaną, bo moja dziewczyna akurat wróciła do domu, kiedy wcale nie miała wrócić — wyznał, przyznając w jak ciężkim stanie się znajdował. Dodał też, że przez te wszystkie lata przeszedł wiele terapii i ocenił, że nie każdy może sobie na nią pozwolić ze względów finansowych

– Przeszedłem wiele terapii, spotkałem wielu bardzo mądrych ludzi na swojej drodze, bo mogłem sobie na to pozwolić. Terapia w Polsce to “sport” dla bogatych ludzi, jeśli godzina ze specjalistą w Warszawie kosztuje 500 zł. W najcięższych miesiącach wydawałem na terapię 4 tysiące złotych – przyznał.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Gdzie szukać pomocy

116 123

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00

116 111

Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

800 108 108

Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00

121 212

Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

22 635 09 54

Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij