Najnowsze wiadomości z kraju

Przedszkolacy mieli lekcję bezpieczeństwa w lesie. Przygniótł ich pień drzewa

Szczecińskich przedszkolaków zabrano na lekcję bezpieczeństwa w lesie. W jej trakcie czwórka z nich została przygnieciona przez ogromny pień.

Zdarzenie miało miejsce na skraju Puszczy Bukowej. Jak informuje Polsat News, ok. 50 przedszkolaków w wieku od 3 do 5 lat zabrano do lasu, by udzielić im lekcji bezpiecznego zachowania. W trakcie lekcji jeden z pni ściętego wcześniej drzewa stoczył się z niewielkiego wzniesienia.

Rzecznik prasowy szczecińskiej PSP Franciszek Goliński wyjaśnił, że pień miał ok. trzy metry długości i był dużej średnicy. Na razie nie wiadomo, czy był właściwie zabezpieczony i czy ktoś go wcześniej poruszył. Pień przetoczył się po przedszkolakach, a czwórka z nich pod nim utknęła.

Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej, ratowników medycznych i śmigłowiec LPR. Goliński powiedział mediom, że gdy dotarli, trójce dzieci udało się już uwolnić. Pień nadal przygniatał nogę czwartego dziecka, strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych by go usunąć.

Goliński poinformował, że trójka poszkodowanych dzieci trafi do szpitala. Czwarte doznało nieznacznych obtarć. Po opatrzeniu przez zespół ratownictwa oddano je w ręce opiekunów.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Kenraiz CC BY-SA 4.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij