Najnowsze wiadomości z kraju

“Przecież to jest naprawdę zamach stanu”. Mocne słowa Przemysława Czarnka o działaniach Tuska

Poseł PiS Przemysław Czarnek stwierdził w radiu, że trwa zamach stanu. Jego zdaniem były szef CBA Mariusz Kamiński i jego były zastępca Maciej Wąsik zostali uprowadzeni.

Czarnek był w środę gościem Bogdana Rymanowskiego w Radiu Zet. Został zapytany o sprawę aresztowania Kamińskiego i Wąsika. „Pan prezydent Andrzej Duda dokładnie wie, co ma robić, zna swoje kompetencje, na pewno ma opracowany swój plan. W moim przekonaniu powinien potwierdzić swój akt łaski z 2015 roku dodatkowym aktem urzędowym głowy państwa” – powiedział.

Czarnek ocenił, że policja „uprowadziła” z Pałacu Prezydenckiego Kamińskiego i Wąsika, ponieważ „wyroki wydane po ułaskawieniu z 2015 roku, są zbrodnią sądową”. Rymanowski przerwał mu, gdy oznajmił że doszło do zamachu stanu. Dopytywał, czy to nie przesada, bo zamach stanu to przejęcie władzy z użyciem siły. „Kto wczoraj przejął władzę z użyciem siły?” – dopytywał.

„Czy znacie Państwo drugi taki kraj w Unii Europejskiej, w którym władza wchodzi do Pałacu Prezydenckiego, uprowadza gości prezydenta, których on ułaskawił i osadza w więzieniu?” – odpowiedział poseł – „Przecież to jest naprawdę zamach stanu”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. DoRzeczy Autor: WM
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij