Najnowsze wiadomości ze świata

Przebrani za żandarmów przestępcy zrabowali klejnoty przewożone na ślub hiszpańskiej arystokratki

Trzej mężczyźni przebrani za funkcjonariuszy żandarmerii (Guardia Civil) okradli na jednej z autostrad w środkowej części kraju wypełnioną klejnotami furgonetkę. Większość biżuterii przewożona była na sobotni ślub hiszpańskiej arystokratki Tamary Falco.

Z zeznań okradzionych jubilerów wynika, że zrabowany ładunek biżuterii wyceniany jest na ponad 2 mln euro.

Jak poinformowała hiszpańska żandarmeria, do sobotniego popołudnia nie udało się natrafić na ślad skradzionej biżuterii transportowanej furgonetką przez dwoje jubilerów.

Przedsiębiorcy udający się autostradą A-6 z Valladolid w kierunku Madrytu zostali późnym wieczorem w piątek zmuszeni do zjechania na pobocze trasy przez trzech mężczyzn przebranych w mundury żandarmerii.

Po wyjściu z pojazdu udający żandarmów przestępcy nakazali jubilerom przeładowanie zawartości furgonetki do auta napastników.

Podczas napadu, do którego doszło na terenie gminy Las Rozas, agresorzy grozili ofiarom bronią palną, nożem oraz siekierą. Po przejęciu łupu, jak podała policja, napastnicy odjechali w nieznanym kierunku.

Źródło: PAP Autor: Marcin Zatyka
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij