Publicystyka

“Prymitywne szczucie”. Ziemkiewicz odpowiedział na tekst Onetu

Portal Onet zamieścił tekst poświęcony majątkowi byłej premier i europoseł Beaty Szydło. W ostry sposób zareagował na niego popularny publicysta Rafał Ziemkiewicz.

Tekst „Ile zarobiła Beata Szydło w Parlamencie Europejskim? Była premier stała się milionerką” został oparty o jej oświadczenie majątkowe. Wynika z niego, że jej dochód z tytułu wykonywania przez nią mandatu europosła wyniósł w 2020 roku ok. 483 tysiące złotych, średnio 40 tysięcy miesięcznie. W porównaniu z 2019 rokiem zwiększyły się również jej oszczędności, do 78,8 tysiąca złotych i 119,2 tysiąca euro. Pracownicy portalu obliczyli również, że sumując oszczędności z nieruchomościami i samochodami (Audi Q3 i A6) majątek byłej premier wynosi ok. 1,5 miliona złotych.

Na tekst Onetu w poniedziałek rano była premier odpowiedziała na swoim twitterze. „Widzę, że w mediach kolejny dzień „szydłologii” – napisała – „Wszyscy europosłowie z Polski i innych krajów zarabiają tyle samo”.

Nieco wcześniej, w dużo ostrzejszy sposób, rewelacje Onetu skomentował na Twitterze Ziemkiewicz. „Jeśli słowo „populizm” ma jeszcze sens, to jest to właśnie jego krzyczący przykład. Beata Szydło zarobiła dokładnie tyle samo, co każdy inny europoseł. Czyli niewiele w porównaniu z Tuskiem, Bieńkowską czy Januszem Lewandowskim” – napisał – „Prymitywne szczucie. Gratulacje”.

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. DoRzeczy Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij